Miten saada Moskovasta Alicante

Junalla

Tarjoamme kaksi kätevintä ja halvinta reittiä.

Vaihtoehdon numero 1. Tie vie 2 päivää ja 3 kello. Reitin hinta 460-600 euro.

  • Ota junalla Moskovan Belorusskaya-asemalta Strasbourgiin. Hän kävelee kahdesti viikossa, Aikamatka - 35 tuntia.
  • Vaihda Strasbourgin asemalla Tgv-junalle (hän kävelee joka päivä). Matkustusaika 5 tuntia. Sinun on poistuttava Montpellier Saint-Rochin pysäkiltä.
  • Ota TGV Barcelona Barcelona Santsille. Matka kestää 3 kello.
  • Valitse Barcelonan asemalta RENFE Em -juna ja kautta 5 tuntia mennä Alacant-terminaaliin.

Vaihtoehdon numero 2. Tie vie 2 päivää ja 16 tuntia. Reitin hinta 420-580 euro.

  • Ota junalla D Moskovan Belorusskaya-asemalta. Vietät matkalla 2 päivää. Jää pois Nice Villen asemalta.
  • Valitse Nice-Villestä SNCF-juna Marseille St-Charles -rautatieasemalle. Matkalla noin 3 tuntia.
  • Valitse Marseille Saint-Charles -rautatieasemalta Ave-juna, joka kävelee kerran päivässä. Tie vie melkein 5 tuntia. Jää pois Barcelonan asemalta.
  • Täällä vaihdat RENFE-kuljettajan Em-junalle ja läpi 5 tunnin päästä pois asemalta Alicantessa.

Kenen kanssa lentää - lentoyhtiöt ja hinnat

Suoraan
lento
että
Alicanten suorittaa vain yritys
Vueling. Etäisyys kaupunkien välillä on pieni,
lento kestää vain 1 aika 10 pöytäkirja. Paljon
useampi lentoyhtiö tarjoaa lentoa
Matkalla, telakoituna Madridissa,
Palma de Mallorca, Amsterdam jne.. d.
Vaihtoehtoja tällaisille lennoille
on
yrityksiltä:

  • Ilmaa
    Euroopassa;

  • KLM;

  • Transavia;

  • TAP
    Portugali.

Suoraan
перелет с лоукостером Vueling

Espanja
halpalentoyhtiö Vueling lentää
Alicante mahdollisimman nopeasti ja edullisesti.
Kuten olen sanonut, lento kestää vähän
yli tunnin. aikataulu
mukava
- on lentoja
päivittäin,
2-5 kertaa päivässä.

Yhtiö
tarjoaa kolme tariffia:

  1. Perus
    - halvin,
    sisältää käsimatkatavaran 10 Kg,
    ilmainen online-rekisteröinti (varten 7
    päivää ennen lähtöä). Paikan valitsemiseksi, siirtää
    päivämäärät täytyy maksaa ylimääräistä;

  2. Optima
    - antaa sinun kuljettaa matkalaukkusi ylöspäin 25 Kg, valinta
    paikoissa, ilmoittautua (verkossa tai sisään
    lentokenttä) vapaa, mutta muutos
    maksettu varaus. Lennon peruutus
    ei sallittu;

  3. TimeFlex
    - matkatavaroiden paino on rajoitettu 10 Kg. Mutta
    voit muuttaa aikaa tai päivämäärää ilmaiseksi
    lähtö.

Sillä
ylimääräinen matkatavara on maksettava:
alkaen 17 € (1200 ₽) varten 15 kg - 44 € (3000 ₽) varten 30
Kg. Jos ostaa
lippu
päällä
ensi viikko, se ei maksa
pienempi 60 € (4000 ₽). Kun varaat
7–10 päivää ennen lähtöä, voit lentää pois 30
€ (2000 ₽) käsimatkatavaroiden kanssa, tai 54 € (4000
₽) matkatavaroiden kanssa enintään 25 Kg.

Vielä
lipun myöntäminen on taloudellisempaa
varten
4-5 kuukautta, sitten voit löytää lennon
päälle
vähimmäiskustannukset
- 25
€ (1800 ₽). Tällä vaihtoehdolla on monia etuja.
- ei siirtoja, ilma-alus
lentää
päivittäin, kätevä aikataulu,
ei yölentoja
(kun
voit poistua lentokentältä vain
Taksi), joustavat hinnat. Mutta lentäminen halvalla
- se on vain siirto yhdestä kaupungista
toisessa, ja matkatavaroille, mukavampi
istuin hytissä, sinun on maksettava ylimääräistä ruokaa.

Transit
рейсы из Барселоны в Аликанте

Ilmaa
Euroopassa.
Lennot
Espanja
yritykset tehdään Madridin kautta
(Barajas)
tai Palma de Mallorca.
Lentokoneet lentävät
päivittäin,
4-5 kertaa päivässä. Minimi
telakointiaika - 40 pöytäkirja,
joten koko lento
kestää
2,5 kello. Halvimmat liput ovat
sisään
sesonkiajan ulkopuolella - marraskuusta maaliskuuhun. Sillä 2
viikkoa ennen lennon ostamista
lentolippu
varten
56 € (3800 ₽) käsimatkatavaroiden kanssa 10 kg tai
86 € (6000 ₽) asioiden kanssa 23 Kg.

Sillä
lento
sisään
rantakausi (Kesäkuu - syyskuu) sinä
anna ainakin 112 € (8000 ₽). Ostaa
lippuja
siellä ja
ei anna takaisin merkittäviä säästöjä. Kantajat
KLM
ja
Transavia
tarjous
lentää Amsterdamin kautta.
2-4 lentoa päivässä.
Lyhin yhteys on 1,5 kello.
Voit ostaa lippuja
päällä
En suosittele seuraavia 2-3 viikkoa: sinä
maksaa liikaa 7-10 tuhatta. Älykkäin
varaa lento
varten
1-2 kuukautta, sitten lentävä valo maksaa
noin 7000-9000 ₽, ja matkatavaroiden kanssa enintään 23 kg -
noin 11000-12000 ₽.

Matka
liiketoimintaluokassa maksaa noin 37000 ₽. Miten
katso, hinnat
korkea,
joten on järkevää maksaa takaisin
tiellä. Sitten lentomatka molemmissa
osapuolille (matkatavarat mukana) maksaa
15000–16000 ₽.

TAP
Portugali.
Toinen hyvä tarjous
Portugalin kansallinen lentoyhtiö.
Vuodenajasta riippuen suoritetaan päivässä
5–10 lentoa
kanssa
telakoituna Lissabonissa.
Lippuja voi ostaa sesongin ulkopuolella
varten
6000 ₽, jos lennät yhden matkalaukun kanssa
päällä 8 Kg. Lento matkalaukulla 23 Kg
maksaa 7-8 tuhatta ruplaa.

Kustannukset
Lentomatkustus
kalliimpaa kesäkuukausina: ilman asioita
9000 ₽, ja asioiden kanssa - mistä 10500 ₽. Business-luokka
maksaa 27 000–30 000 ruplaa.

Lennämme lentokoneella Moskovasta

Yrityksillä on suorat lennot Moskovasta Alicanten lentokentälle:

  • S7
  • Vueling
  • Aeroflot

Lähdöt suunnitellaan alkaen 2 että 7 kerran viikossa vuodenajasta riippuen. Kesällä voit lentää tilausajolla Transaeron kanssa - tämä yritys on osoittautunut hyvin tähän suuntaan.

Kuten tavallista, lentolippujen hinnat nousevat 3 kuukautta ennen sesongin alkua. Jos aiot lentää Vuelingin kanssa, harkita, että ne eivät sisällä matkatavaroita hintaan, joudut maksamaan siitä ylimääräistä. Ja tämä lentoyhtiö ei ruoki sinua aluksella, vaikka tämä on perinteinen käytäntö edulliseen hintaan.

Alicanteen pääsee siirtojen avulla:

  • Czech Airlines tai Aeroflot Madridiin, täältä junalla 2,5 tuntia Alicanteen
  • Vueling Barcelonaan, ja sitten junalla 5,5 tuntia

Iberia on suosittu yhteysvaihtoehto Madridissa. Tämän valinnan tärkeimmät edut: nopea telakointi (noin tunti), edulliseen hintaan, kaksi lentoa - aamu ja ilta.

Barcelona - Alicante bussilla

Bussi ei ole kannattavin vaihtoehto lipun hinnan ja matka-ajan suhteen. Joo, se seuraa suoraa reittiä ja on erittäin mukava, mutta päästä siihen noin 3-4 tuntia pidempään, kuin junalla. Ja kustannukset ovat vielä korkeammat.

Liikenteenharjoittaja ALSA: lla on kuitenkin yölentoja., joten tämä vaihtoehto sopii niille, joka aikoo matkustaa myöhään yöllä ja saapua aamulla.

ALSA-väylä

Joka päivä ALSA-bussiyhtiö liikennöi melko monta suoraa lentoa tähän suuntaan. Niin, ensimmäinen bussi lähtee jo klo 7.00 aamulla, ja viimeinen on sisään 01.00 yötä.

Kätevästi, että joitain lentoja liikennöi pääasemalta, ja jotkut - pohjoiselta asemalta. Voit valita bussipysäkin, mikä on lähinnä hotelliasi.

Kuva: Ivanova Ekaterina

Niin, Barcelona Santsin asemalta bussi menee 7.15 aamulla ja 18.20 iltaisin. Ja Nord-asemalta - kohteeseen 7.00, 9.00, 10.00, 12.00, 18.00, 19.00, 22.00, 01.11. Lennot liikennöivät ilman välilaskuja, joiden kokonaismatka-aika on noin. 7-8 tuntia.

Jos otat viime yön bussilla, sitten Alicantessa olet 9.20 aamulla. Tämä on hyvä mahdollisuus säästää rahaa hotellissa, jos olet valmis yömatkalle.

ALSA-bussilippujen hinnat alkavat 47 Euro.

ALSA-bussilla Barcelonan lentokentältä

Hyvä uutinen niille, joka saapuu Barcelonan El Pratin lentokentälle ja aikoo mennä välittömästi Alicanteen: suora bussi ALSA kulkee tähän suuntaan. Matkan kesto on noin 7 tuntia 30 pöytäkirja.

Lennot liikennöivät terminaalista T1 - 10.25 aamulla ja 01.25 yötä. Jotta, jopa saapuu myöhään yöllä, pääset helposti määränpäähän.

Myös lentokentältä tulevan bussilipun hinta alkaa 47 Euro.

Osta bussilippu Barcelona - Alicante verkosta

Jos haluat nähdä aikataulun ja ostaa lipun ALSA-bussille venäjäksi, sitten voit tehdä tämän kätevällä verkkosivustolla www.omio.ru. Aseta siellä lähtöajan parametrit, lipun hinta ja löytää sopiva lento edulliseen hintaan, vertaamalla bussilähtöjä suoraan juniin.

Ostettu lippu lähetetään sähköpostiisi. Sinun tarvitsee vain tulostaa se ja saapua lennolle, näytetään lippu kuljettajalle. Yleensä, lippujen hinnat ovat alhaisemmat, jos otat ne etukäteen - 1-2 kuukaudet.

Suorat lennot Barcelonasta Alicanteen, aikataulu ja hinnat

lento lähtö matkalla saapumista lähtöpäivät
Vueling lentoyhtiöt (SINÄ 1302)Airbus A320 06:45Barcelona (BCN) 1 h. 10 min 07:55Alicante (ALC) 27, 28 helmikuu, 2, 3, 5, 6, 7, 9, 10, 12, 13, 14, 16, 17, 19, 20, 21, 23, 24, 26 Martha, …
Vueling lentoyhtiöt (SINÄ 1302)Airbus A320 06:45Barcelona (BCN) 1 h. 10 min 07:55Alicante (ALC) päivittäin, paitsi ti, aurinko 26.10 päälle 30.11
Vueling lentoyhtiöt (SINÄ 1302)Airbus A320 06:50Barcelona (BCN) 1 h. 10 min 08:00Alicante (ALC) vain 19, 26 helmikuu, 4, 11, 18, 25 Martha
Vueling lentoyhtiöt (SINÄ 1306)Airbus A320 08:25Barcelona (BCN) 1 h. 10 min 09:35Alicante (ALC) vain 12 huhtikuu
Vueling lentoyhtiöt (SINÄ 1312)Airbus A320 08:55Barcelona (BCN) 1 h. 10 min 10:05Alicante (ALC) päivittäin 28.03

näytä kaikki (20)

Tiedot tarjoaa Yandex.Schedule-palvelu

Löydä lippu 2 082 ₽

hyödyllistä tietoa

  • Alicante sijaitsee Espanjassa
  • IATA-koodi: ALC
  • Maanosa: Euroopassa
  • Valuutta: Euro (EUR) (Kurssi: 1 EUR = 70.46 HIEROA)
  • Nykyinen aika: 16:11 (GMT + 1)
  • Nykyinen päivämäärä: 27.02.2020

Lennot Alicanteen: halpa, nopeasti, kätevä - kaikki tämä Airinme.com -sivustolla. Löydät helposti säännölliset lennot kanssamme, budjetti- ja tilauslentoyhtiöt. Tarjoamme parhaat hinnat mihin tahansa lentoluokkaan Alicanteen. Jätä lippujen hinta-asia meille, sinun on vain pakattava matkatavarasi ja ilmoitettava ystävällesi matkasta!

Monille nimi "Alicante" liittyy yksinomaan lentokentälle, josta pääset Benidormin rannoille. Mutta asiantunteville ihmisille tämä kaupunki liittyy jännittäviin retkiin maalla ja merellä., ja sytyttävät klubijuhlat. Бронируйте авиабилеты в Аликанте на Airinme.com уже сегодня и окунитесь в очаровательную атмосферу испанского побережья Коста-Бланка.

Alicante - tekemistä?

Alicante voidaan karkeasti jakaa kolmeen osaan: Esplanade de España (Espanjan Esplanade), – palmu kuja Välimeren rannikkoa pitkin (monet pitävät sitä Espanjan kauneimpana kävelykaduna), Vanha kortteli Santa Cruz, lännestä, jota rajoittaa Rambla de Méndez Núnez, ja muinainen Santa Barbaran linna (Santa Barbaran linna) 160 metrin White Rockin huipulla (Benancatil). Linna pääsee köysiradalla. Siellä on pieni museo ja näköalatasanne., josta on upeat näkymät koko kaupunkiin ja merelle.

Kaupungin vanhin rakennus sijaitsee linnamäen alla - Santa Marian kirkko. Goottilaiset seinät ovat piilossa 1700-luvun barokkijulkisivun takana. Toinen merkittävä renessanssitemppeli sijaitsee Santa Cruzin kaupunginosan keskustassa, kapeiden kävelykatujen toisiinsa, – tämä on San Nicolasin katedraali.

Myös entisen sairaalan rakennuksessa sijaitseva arkeologinen museo on huomionarvoinen. (Museo Arqueologico), täällä voit oppia melkein kaiken Espanjan historiasta, kivikaudesta lähtien.

Väsynyt vaeltelemaan kaupungissa? Mene rannalle, Costa Blancan taivaansinisiin vesiin, josta voit vuokrata snorklausvälineitä ja ihailla meren elämää, tai järjestää retki Tabarkan saarelle, в морской заповедник.

Elämä Alicantessa yöllä on myös täydessä vauhdissa. Suurin osa bileissä kävijöistä parvii vanhaankaupunkiin ja satama-alueelle, jossa joka kesä rantabaareja (chiringito) устраивают грандиозные вечеринки.

Ostokset Alicantessa

Alicante vetoaa tunnetuimpiin shoppailijoihin - siellä on myös ylellisiä putiikkeja, ja spontaanit markkinat, ja hyvät kauppakeskukset. Matkamuistot ja perinteiset käsityöt - koristeet, käsilaukut, kengät - löytyy El Barrion historiallisesta kaupunginosasta. Gran Via -ostoskeskuksessa on yli sata putiikkia, ja Panoramis-kompleksissa voit, paitsi ostoksia, Nauti myös upeasta näköalasta lahdelle.

Alicanten paikallista ruokaa

Perinteiset tapakset (tapaksia) - Alicanten matkailijan ensimmäinen valinta. Siirtyminen tapas-baarista toiseen, voit kokeilla kaikkia valikon vaihtoehtoja: oliivit, katkarapuja chilillä ja valkosipulilla (ns. gambas pil pil), etanat, simpukat ja paljon, paljon muuta. Kuitenkin kaupungin suosituin ruokalaji, joka tarjoillaan missä tahansa ravintolassa - paella (paella), riisi sahramin kanssa, kana, katkarapuja ja pippuria, kokeile sitä ennen lähtöä kaupungista.

Alhaisen hinnan kalenteri Alicante - Saksa

Halvat lennot Alicante - Saksa (ALC - DE)

Aviasales.com löytää sinulle halvimmat lennot kohteesta Alicante kohteeseen Saksa, Saksan lipun hintojen vertailu vuonna 2004 45 virastot, 5 varausjärjestelmät ja 728 lentoyhtiöt. Mistä ostat liput Alicanteen - Saksa on sinun tehtäväsi.

On syytä huomata, Alicante - Saksa on tammikuun suosituin kohde, Syyskuu ja marraskuu.
Tänä aikana keskimääräiset lentoliput ovat

9 953₽
.

Suosituimmat kohteet reitillä Alicante - Saksa ovat:

  • Alicante - Berliini
  • Alicante - Köln
  • Alicante - Düsseldorf

Sesonkiajan ulkopuolella - maaliskuussa, Kesäkuu ja elokuu

lentolippujen hinta laskee keskimäärin

9 087₽
.

Suorat lennot Alicante - Saksa

Helpoin tapa päästä määränpäähän on suoralla lennolla. Suorat lennot Alicantesta Saksaan hoitavat lentoyhtiöt:

  • Air Berlin
    Berliiniin (1 päivä viikossa, lento AB2595), Müncheniin (1 päivä viikossa, lento AB2093), Düsseldorfissa (5 päivinä viikossa, lento AB2547)
  • Norwegian Air International
    Hampuriin (2 päivinä viikossa, lento D85508), Müncheniin (2 päivinä viikossa, lento D85464)
  • Ryanair
    Karlsruhessa (2 päivinä viikossa, lento FR9054), Kölniin (2 päivinä viikossa, lento FR1356), Hampuriin (2 päivinä viikossa, lento FR4025), Bremenissä (2 päivinä viikossa, lento FR9056), Frankfurt am Mainissa (2 päivinä viikossa, lento FR7321), Berliiniin (3 päivinä viikossa, lento FR159), Düsseldorfissa (4 päivinä viikossa, lento FR6213)

Alicantesta Saksaan siirtyminen, voit tehdä matkan vielä mielenkiintoisemmaksi, koska telakointi voidaan suorittaa:

  • Lissabon

    (lento TAP Portugal WI1123 Alicante - Berliini)

  • (lento LS1412 Alicante - München Jet2.com-palvelusta)

Tämä on loistava mahdollisuus tutustua näihin kaupunkeihin, koska elinsiirtoaika on yleensä vähintään 6 tuntia.

On harkittava, että riippuen päivien määrästä, jäljellä ennen lähtöä, lentolipun hinta Alicantesta Saksaan voi olla yli kaksinkertainen.

Aviasales.com suosittelee lentolippujen ostamista Alicantesta Saksaan etukäteen, sitten voit valita lento-olosuhteet, keskittymällä toiveisiisi ja taloudellisiin kykyihisi.

Katso

Lentoliput Alicantesta Saksaan

Parhaat hinnat lipuille Alicante - Saksa, vierailijamme löysivät viimeisen 48 tuntia *:

Reitti Yksisuuntainen Meno-paluu matka
Alicante - Berliini

25.04.2020

20.03 – 22.03.2020

Alicante - München

19.12.2020

12.03 – 15.03.2020

Alicante - Düsseldorf

03.03.2020

05.03 – 12.03.2020

Alicante - Frankfurt am Main

13.03.2020

07.04 – 19.04.2020

Alicante - Hampuri

26.04.2020

26.04 – 10.05.2020

Alicante - Köln

11.05.2020

02.04 – 06.04.2020

Alicante - Memmingen

27.02.2020

13.03 – 15.03.2020

Alicante - Dortmund

03.03.2020

05.03 – 12.03.2020

Halvin lento kohteesta Alicante kohteeseen Saksa, käyttäjien löytämä viimeinen 48 tuntia:

lippu

reitillä Alicante - Berliini

kirjoittanut OpenSkies

lähdön kanssa 25.04.2020 ja kustannukset

2 195 ruplaa
.

Nopein lentolippu Alicantesta Saksaan:

lippu

suuntaan Alicante - München

kirjoittanut Air Berlin

lähimmän lähdön kanssa 01.03.2020 ja lennon kesto
2h 25min.

Lentoyhtiöt, lentävät Alicantesta Saksaan

  • Air Berlin

  • Brussels Airlines

  • Vueling

  • Ryanair

  • Flybe

  • Aer Lingus

  • Norwegian Air International

  • Jetairfly

Suorat lennot Alicante - Saksa

Lento Mistä Lähtö Matkalla Saapuminen Lähtöpäivät

Air Berlin

(

AB2547
)

Düsseldorf 12:45 2h 40m 15:25

Ma, Ke, th, Pe, La

Ryanair

(

FR6213
)

Düsseldorf 10:35 2h 45m 13:20

Ma, Ke, Pe, vs.

Ryanair

(

FR159
)

Berliini 19:50 3h 0m 22:50

Ke, Pe, vs.

Ryanair

(

FR1356
)

Köln 06:45 2h 35m 09:20

Ma, Pe

Norwegian Air International

(

D85508
)

Hampuri 17:05 2h 55m 20:00

Ma, Pe

Ryanair

(

FR4025
)

Hampuri 16:45 3h 15m 20:00

Ma, th

Ryanair

(

FR9056
)

Bremen 19:25 3h 0m 22:25

Ma, Pe

Ryanair

(

FR9054
)

Karlsruhe 20:00 2h 30m 22:30

ti, La

Norwegian Air International

(

D85464
)

München 07:35 2h 35m 10:10

th, vs.

Ryanair

(

FR7321
)

Frankfurt am Main 08:25 2h 40m 11:05

Ke, vs.

lentokentille, palvelee suuntaan Alicante - Saksa

Lentokentät Alicante, joista on lentoja Saksaan:

Alicante (ALC)

Suosituimmat lentokentät, palvelee suuntaan Alicante - Saksa:

Alicante (ALC)
-
Bremen (BRE)

Arvioi artikkeli